Havalandırma Sistemleri

Karbon filtre alırken nelere dikkat edilmeli?

Karbon filtre alırken nelere dikkat edilmeli?

Karbon Filtre Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Karbon hava filtresi alırken dikkat etmeniz gereken çok farklı madde bulunmaktadır. Düz bir karbon maddesi gibi basit bir şekilde düşünerek kaliteli bir filtre seçmediğiniz takdirde işletmenizin verimli bir şekilde havalandırılmasını sağlayamazsınız. Bu da ya üretkenliğinizi düşürecek ya da alandaki müşteri, misafirlerinizin son derece rahatsız olmasına sebebiyet verecektir.

Filtrede Bulunan Karbon Sayısı

Filtre içerisinde yoğunluk bakımından ne kadar çok karbon kullanıldıysa o kadar iyi sayılacaktır. Karbon filtredeki bileşiklerin az yoğunlukta olması kalitesiz bir filtrelemenin dışında erken doyum sebebiyle filtrenin ömrünün daha kısa sürede yitirilmesine sebep olacaktır. Bu durumda ise fiyat performans olarak üründen yeteri kadar verim alamayacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca metrekare başına düşen karbon sayısının yanı süre farklı türde karbonlar bulunmaktadır. Üretim sırasında maddenin işlenmesiyle beraber karbonun tutma kapasitesi çok daha yüksek olabilmektedir. Firmamızda kullanılan maddelerin kalitesi en yüksek standartlarda tutulduğundan dolayı eşsiz kaliteye sahip bir karbon filtre edinmiş olacaksınız. 

Karbon Tabakasının Kalınlığı

Kalın yapıda bulunan karbon maddeleri ince olanlara nazaran çok daha verimli sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Yoğunluk faktöründen başka olarak havada bulunan maddeler daha fazla karbon katmanından geçmek zorunda kalacağından filtre katmanına tutunma ihtimali çok daha artacaktır. Kokular ve VOC maddeleri tutunma açısından inatçı olduğundan daha kaliteli bir temizlik sağlamak için bu husus çok önemli bir noktadır.

Kullanılan Filtre Tipi

MERV olarak adlandırılan hava filtresi katmanı partiküllerin aktif olarak temizlenmesi için önemlidir. Bazı karbon filtre tiplerinde bu katman kullanılmadan tek başına karbon sisteminin kullanılması polen gibi maddelerin efektif bir şekilde temizlenememesine sebep olmaktadır. Bu noktada kullanılan filtre tipinde daha iyi bir tercihiniz bulunuyor. Karbon ve MERV katmanı bir arada bulunan sistemler kullanılarak bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz. Bu yüzden karbon filtre almadan önce firmanıza bu konuda sorular sormanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan sorular için bizimle iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Karbon maddesi o kadar güçlüdür ki kimyasal arıtma alanında dahi kullanılabilmektedir. Yüzey alanında bulunan çok fazla sayıdaki delik sayesinde kokulu maddelerin kaçmasına engel olmaktadır. Karbon maddesi elde edilebilmek için ise son derece zahmetli adımlar uygulanmaktadır. Odun veya kömürün karbonizasyonu için 900 derecelere kadar ısıtılan maddeler ağırlığının %20’si kadar çok küçük bir kısımla bu değerli madde elde edilmiş olur.

Bu maddelerin uygun tane boyutuna sahip olup olmadığı ölçümlenerek kaliteli bir filtre için uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. Bu adımların hepsinde dünya standartlarında kurallara uyarak size mühendislik ve projelendirme hizmetinin yanı sıra asıl kullanılan ürünlerin yüksek kalitede olmasını sağlıyoruz. Bu konuda gönül rahatlığı ile destek alarak tüm havalandırma süreçlerinizi firmamıza emanet edebilirsiniz.

 

Karbon filtre ve havalandırma sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için havalandırma sistemleri sayfamıza göz atabilirsiniz. Detalı bilgi ve teklif almak için lütfen iletişim sayfasından iletişim kurunuz. Ayydınlar havalandırma olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.