Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Havalandırma Sistemi Çeşitleri

Havalandırma sistemleri, üretim fabrikalarında sıkça olmak üzere, gündelik yaşantımızda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz ilk önce, Havalandırma sistemi nedir sorusunu cevaplayalım. Havalandırma sistemleri, ortamdaki havanın sürekli yenilenmesini sağlayarak iç mekândaki havanın temizlenmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sayede hava almayan iç mekânlar da taze hava ile buluşmakta ve iç mekânın hava kalitesi arttırılmaktadır.
 
Havalandırma tipleri iki çeşitten oluşmaktadır. Bunlardan ilki doğal havalandırma, ikincisi ise mekanik havalandırma sistemleridir. 
 
  • Doğal havalandırma sistemleri, aslında aşina olduğumuz bir yöntemdir. Kapı yada pencerenin açılması ile yapılan bu işlemin temelinde ısı ve basınç farkı vardır. Ortam içindeki basıncın dışarıdan farklı olmasından dolayı, içerideki hava dışarı doğru hareket eder ve iç mekândaki hava sürekli yenilenerek hava kalitesi arttırılır.
  • Mekanik havalandırma sistemi ise doğal havalandırma sistemine kıyasla daha gelişmiştir. Nemi ve sıcaklığı dilediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz mekanik havalandırma sistemlerinde, hava kalitesinde asla bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.
 
Havalandırma sistemi işinde uzun yıllardır bulunmakta ve bu durumun sevincini yaşamaktayız. Uzman ekibimiz sayesinde kusursuz ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak siz değerli müşterilerimizin temiz bir hava soluması için durmadan çalışmaktayız. 
 

Havalandırma Sistemi Avantajları Nelerdir?

 
Havalandırma sistemleri, hava almayan ortamlardaki hava kalitesini arttırmak için kullanılan sistemlerdir. Ev içi havalandırma sistemi ve sanayi tipi havalandırma sistemi olarak iki farklı havalandırma tipi vardır. Ev içi havalandırma sistemleri, adından da anlaşılacağı üzere ev için kullanılan havalandırma sistemleridir. Hava kalitesinin düşük olduğu veya hiç hava almayan evlere kurulan bu sistemler sayesinde ev, ferah bir havaya kavuşur.
 
Sanayi tipi havalandırma sistemlerinde ise temel mantık aynı olup, kullanılan havalandırma sistemi ekipmanları ev tipi havalandırma sistemlerinde kıyasla daha büyük olmaktadırlar. Havalandırma sistemlerini kurarken, profesyonel ekibimiz ile sizlere ulaşır ve kusursuz şekilde havalandırma sistemini kullanıma açık hale getiririz. Altta da sizler için hazırladığımız havalandırma sistemi avantajlarına ulaşabilirsiniz.
 
  • Kesinti olmadan ortamdaki hava değişerek havanın kalitesi arttırılır.
  • Hava almayan yerlerde oluşan küf ve rutubet gibi şeylerin önüne geçilir.
  • Ortamda oluşan pis kokular tahliye edilir.
  • Gaz kaçağı veya zehirli gazların ortamda durmasını engelleyerek oluşabilecek tehlikeler ortadan kaldırılır
  • Havalandırma sistemleri sayesinde sıcak ve nemli havalar temizlenir, ferah ve temiz bir hava ortama doluşur.
 

Havalandırma Sistemi Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Aydın havalandırma sistemleri olarak, sektörde uzun yıllardır olmanın vermiş olduğu deneyim ile siz değerli müşterilerimizin kusursuz hizmet alabilmesi için durmadan ekibimize yeni ve alanında ustalar ekleyerek büyüyor ve gelişiyoruz. Uzun yıllardır bu sektörde olduğumuzdan dolayı, havalandırma sistemlerinde yapılan oyunları görüyor ve bu oyunlara düşmemeniz için siz değerli müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. 
 
Kaliteli işçilik adı altında sizlerin fark edemeyeceği şekilde kalitesiz borular kullanılarak, havalandırma sistemi döşenir ve çok kısa bir süre sonra borularda arıza meydana gelir. Bu nedenle seçeceğiniz firmanın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Firmamızda bu tür olaylara asla yer vermediğimizi ve kaliteli işçilik, sağlam havalandırma sistemi elemanları kullandığımızı belirterek sizlerin sağlığınızı önemsediğimizi bilmenizi isteriz.
 

Havalandırma Sistemi Fiyatları

 
Havalandırma sistemi fiyatları konusunda ise sektörün en uygun havalandırma sistemlerini üretmekteyiz. Ürün kalitesini en üst seviyede ve fiyatı olabildiğince az tutarak herkesin temiz bir hava ile buluşmasını hedeflemekteyiz. Çelik ve paslanmaz borular kullanılarak, otoparklarda, alışveriş merkezlerinde ve hava akışının mümkün olmayacağı yerlerde yüksek kalitede malzemeler kullanılarak sistemi döşemekteyiz. Bu sayede hava sürekli değişerek mevcut havadaki sağlığı riske atabilecek değerler yükseltilerek, kaliteli hava elde edilir.