Havalandırma Sistemleri

Baca Sistemleri

Baca Sistemleri

Havalandırma sistemlerinin kullanımı gitgide yaygınlaşmaktadır. Bazı işletmelerde ve tesislerde kanunlar gereği zorunlu olarak kullanılmaya başlanan havalandırma sistemleri birçok yerde sağlıklı yaşam için tercih edilmektedir. Çok sayıda insanın istifade ettiği ve sürekli bir hareketliliğin olduğu alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, kafe ve restoranlarda, spor salonlarında, otoparklarda, tiyatro ve sinema salonlarında havalandırma sistemi planlı bir çalışma ile kurulmaktadır. Baca sistemleri, havalandırma sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Baca sistemlerinin amacı bina içerisindeki kirli havanın fanlarla çekilerek dışarı atılması ve temiz havanın filtrelenerek temiz hava akışının sağlanmasıdır. Sağlıklı baca sistemlerinde; baca susturucusu, baca fanı, baca klapesi, çekiş düzenleyici baca klapesi ve geri akım güvenlik klapesi gibi baca ekipmanları kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra; ısı sistemlerinde katı, sıvı ve gaz yakıtların yanması sonucu açığa çıkan gazların ortamdan uzaklaştırılmasında doğal ya da cebri çekişli paslanmaz çelik ve argon kaynaklı bacalar kullanılmaktadır. Bu hayati derecede önemli bir konudur. Çelik bacalarla sağlanan filtreleme sisteminin fabrikalar ve küçük işletmelerde kullanımı halk sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Baca Sistemi Ne Sağlamaktadır?

Firmamız tarafından uzun süre kullanmaya dayanaklı alüminyum, galvanizli sac, paslanmaz çelik ve 316 L çelik gibi malzemelerden üretilen baca sistemleri; baca gazları yoğuşma ve suyu nedeniyle sızdırmazlığı birinci derecede önem taşımaktadır. Çelik bacalarımızın montajı kaynaklı, kelepçeli, kilitli ve vidalı olarak yapılmaktadır. Çelik baca sistemlerimiz yalıtımlı imal edilmektedir. Fabrikalar çok sayıda çevre kirliliğine neden olmaktadır. Çelik bacalarla sağlanan filtreleme sisteminin fabrikalar ve küçük işletmelerde kullanımı halk sağlığını korumakta çok önemli bir adımdır. Çelik bacalarımız; soğutma sistemleri, ısıtma sistemleri, havalandırma kanalında, havalandırma klima sistemleri tesisatlarında sac kaplama ve izolasyon maksatlı kullanılmaktadır. Bacaların çelik olması sayesinde baca içerisinden geçen zararlı gazların sürtünmesi azalarak kolay tahliye sağlanmaktadır.

Baca Sistemi Kurulumu

Çelik baca sistemleri kurulmadan önce gaz üreten kazanların kapasitesi hesaplanmaktadır. Daha sonra binaların yüksekliği ve bu binaya ne kadar uzunlukta bir baca gerektiği tespit edilmektedir. İhtiyacınız olan en uygun baca sistemleri uzman mühendislerimiz ve teknik personelimizle talebiniz üzerine yapılan keşif sonucunda projelendirilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçerek kısa zamanda çözüme kavuşabilir ve son dönemde en çok tercih edilen çelik baca sistemlerinin avantajlarından istifade edebilirsiniz.