Havalandırma Sistemleri

Karbon Filtre Sistemleri Temel Bilgiler

Karbon Filtre Sistemleri Temel Bilgiler

Karbon Filtre Sistemleri Nedir?

Kapalı alanlarda bulunan havanın sirkülasyonunu sağlamak için havalandırma sistemleri görev almaktadır. Bu sistemleri kullandığınız alanlara kurmak sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu sistemler sayesinde kirli hava tahliye edilirken, temiz ve taze hava ortama giriş yapabilmektedir. Aktif karbon filtre sistemleri, çeşitli gaz moleküllerinin tutulmasını sağlar. Oluşturduğu milyonlarca gözenekle zararlı gazları ve çeşitli koku taneciklerini tutmaktadır. 
 
Bu sistemlerin birçok sektör içerisinde kullanılması gerekmektedir. Özellikle kapalı alanda yoğun bir insan kalabalığı bulunuyorsa, karbon filtre arıtma sistemleri kullanılmalıdır.  Restoranlarda, kafelerde, fabrikalarda veya otoparklar içerisinde hava temizliği için bu tarz çalışmalar yapılmaktadır. Eğer karbon filtre havalandırma ihtiyaçlarınız varsa firmamıza başvurursanız ortamlarınıza özel çözümler üretiyoruz. 
 

Karbon Filtre Sistemleri Nasıl Çalışır?

Aktif karbonlar, sıklıkla tercih edilen endüstriyel emicilerden biridir. Çeşitli maddeleri emmesiyle, havalandırma sistemlerinde büyük bir görev almaktadır. Bu hammadde yüksek yüzey alanına sahip olduğu için daha fazla havayla temas eder doğal olarak filtrelemeyi arttırır. Hava karbon filtre, ortamlarınızın hızlı bir şekilde temiz hava ihtiyacını karşılamaktadır. 
 
Günümüzde popüler olarak kullanılabilen aktif karbon çeşitleri bulunmaktadır. Bu karbonlar, çeşitli kömürlerin özütünden veya doğadaki farklı materyallerden ortaya konur. Hindistan cevizi, fındık kabuğu gibi ürünlerden de elde edilirken aynı zamanda taş kömürü, turba ve linyitten de verimli olarak üretilebilmektedir. Karbon filtre arıtma içerisinde kullanılacak filtre, profesyoneller tarafından belirlenmektedir. Ortamın durumuna ve hava sirkülasyonuna göre belirlenir. 
 
Firmamız, bizlerden hizmet aldığınız halde karbon filtre montajı yapabilmektedir. Yalnızca havalandırma sistemlerinde değil, bu malzeme karbon filtre su arıtma olarak da kullanılabilmektedir. Suların kokusundan ve çeşitli mikroorganizmalardan temizlenmesini sağlar. Firmamızın iletişim adreslerinden bizlere ulaşarak aktif karbon filtre sistemleri üzerinde bilgi alabilirsiniz.  Çalışanlarımız haftanın her günü mesai saatleri içerisinde sizlere yardımcı olacaktır.